A kapcsolat elején még senki sem akar kimondott szabályok szerint élni, merevnek tűnő rendszert felállítani, azt mutatni a párja felé, hogy bizony „elvár” tőle bizonyos alapvető dolgokat – nyilván a kapcsolat működése érdekében. Később viszont a legtöbben belátjuk, hogy az édes spontaneitás dühítő káosszá változhat, ami lehetetlenné is teheti a közös boldogulást – ha nem teszünk ellene.
Bár már az összecsiszolódás fázisában több olyan apró dolgot kérhetsz a párodtól, ami segíthet nektek, hogy a hétköznapok sokkal gördülékenyebbek, feszültségektől mentesebbek legyenek, mégis, ha egyetlen dolgot kérsz csak tőle, azt javasoljuk, legyen az időbeosztás.
Pontosabban a kedvesed gyerekének pontos időbeosztása. Először is legyen ilyen. Legyen meg mindig néhány hétre előre, mikor kinél van a gyerkőc, illetve hogy mikor van közös időtök kettesben. Ne variáljatok, csak extrém vészhelyzet esetén.
Gondolj bele, mennyivel kiszámíthatóbban fogsz tudni saját programokat szervezni – az apás hétvégék kiváló lehetőségek az énidőre -, illetve azt az időt is mennyivel jobban meg fogod tudni tervezni, amikor kettesben vagytok, illetve ha a gyerkőc is veletek van.
Nem beszélve arról, hogy ha már együtt éltek, mindenképp jogod van tudni, mikor kell egy számodra egyelőre nem kicsit idegen csemetével is megosztanod a lakást (elpakolnod a fehérneműidet, hogy csak egy példát említsünk).
Egy szóval: naptárazzatok! Írjátok fel a gyerekes napokat, estéket, hétvégéket. Akár minden hónapban át lehet beszélni a következő heteket, hétvégéket, hosszú hétvégéket, szüneteket – így mindenkinek világos lesz, mi hogyan alakul.
Extra tipp: legyen közös naptáratok! Az otthoni asztali naptárnál még egy fokkal jobban megfelel erre a célra az a típusú naptár, amit számítógépen és/vagy okostelefonról mindketten láttok. Ha változás van, arra szóban is hívjátok fel egymás figyelmét, így elkerülhetők az utolsó pillanatos programütközések, kavarodások.
Forrás: ridikul.hu